  • Mfr # MH10001353000M
  • Zoro # G613364626
Key Features
Material
Music Wire
Finish
Oil
System of Measurement
Inch
Free Length
3 in
Spring Rate
77.7 lb/in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MH10001353000M
Country of Origin
China
Dimensions
Free Length
3 in
Extended Length
3 63/64 in
Outside Diameter
1 in
Wire Diameter
0.135 in