  • Mfr # T105270891L
  • Zoro # G612471974
Spring Length @ Torque
1.103 in
Leg Length
3.5 in
Wind Direction
Left Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
T105270891L
Spring Length @ Torque
1.103 in
Leg Length
3.5 in
Outside Diameter
1.342 in
Wire Diameter
0.105 in
Inside Diameter
1.019 in
Details
Wind Direction
Left Hand
Torque
21 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 3.5 in, Spring Length @ Torque 1.103 in, Wind Direction Left Hand