  • Mfr # T115090594L
  • Zoro # G312471830
Spring Length @ Torque
0.661 in
Leg Length
4 in
Wind Direction
Left Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
T115090594L
Spring Length @ Torque
0.661 in
Leg Length
4 in
Outside Diameter
0.978 in
Wire Diameter
0.115 in
Inside Diameter
0.673 in
Details
Wind Direction
Left Hand
Torque
28 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 4 in, Spring Length @ Torque 0.661 in, Wind Direction Left Hand