  • Mfr # T1151808591R
  • Zoro # G012471819
Spring Length @ Torque
1.208 in
Leg Length
4 in
Wind Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
T1151808591R
Spring Length @ Torque
1.208 in
Leg Length
4 in
Wire Diameter
0.115 in
Outside Diameter
1.348 in
Inside Diameter
1.006 in
Details
Wind Direction
Right Hand
Torque
21.16 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 4 in, Spring Length @ Torque 1.208 in, Wind Direction Right Hand