  • Mfr # T1152706881R
  • Zoro # G912471841
Spring Length @ Torque
2.013 in
Leg Length
4 in
Wind Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
T1152706881R
Spring Length @ Torque
2.013 in
Leg Length
4 in
Wire Diameter
0.115 in
Inside Diameter
0.77 in
Outside Diameter
1.086 in
Details
Wind Direction
Right Hand
Torque
22.42 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 4 in, Spring Length @ Torque 2.013 in, Wind Direction Right Hand