  • Mfr # CG-L100SUS
  • Zoro # G0955446
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia. (In.)
100 mm
Fits
5VGL7 to 5VGN5, 5VHE7 to 5VHF5
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CG-L100SUS
Bore Dia. (In.)
100 mm
Dimension B (In.)
63 mm
Dimension A (In.)
45 mm
Dimension C (In.)
6 mm
For Bore Diameter
100 mm
Fits
5VGL7 to 5VGN5, 5VHE7 to 5VHF5
Description
Foot Bracket, Mount Type Flange, Foot, For Bore Diameter 100 mm, Body Material Stainless Steel, Compatible with Grainger Part Number 5VGL7, 5VGL8, 5VGL9, 5VGN0, 5VGN1, 5VGN2, 5VGN3, 5VGN4, 5VGN5, 5VHE7, 5VHE8, 5VHE9, 5VHF0, 5VHF1, 5VHF2, 5VHF3, 5VHF4, 5VHF5, Compatible with Brand SMC, Compatible with Series CG5, Includes Brackets, Product Type Mounting Bracket, Series CG5, System of Measurement Metric