  • Mfr # CG-L050SUS
  • Zoro # G1992322
Bore Dia. (In.)
50 mm
Fits
5TMC5 to 5VGJ8, 5VHC0 to 5VHC8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CG-L050SUS
Bore Dia. (In.)
50 mm
Dimension C (In.)
4 mm
Dimension B (In.)
37 mm
Dimension A (In.)
33 mm
For Bore Diameter
50 mm
Fits
5TMC5 to 5VGJ8, 5VHC0 to 5VHC8
Description
Foot Bracket, Mount Type Flange, Foot, For Bore Diameter 50 mm, Body Material Stainless Steel, Compatible with Grainger Part Number 5TMC5 to 5VGJ8, 5VHC0, 5VHC1, 5VHC2, 5VHC3, 5VHC4, 5VHC5, 5VHC6, 5VHC7, 5VHC8, Compatible with Brand SMC, Compatible with Series CG5, Includes Brackets, Product Type Mounting Bracket, Series CG5, System of Measurement Metric