Spirol Coiled Spring Pin 3/4 x 3 SD AS PL SPC-750-3000
Coiled Spring Pin 3/4 x 3 SD AS PL (Discontinued)
  • Mfr # SPC-750-3000
  • Zoro # G500398451
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SPC-750-3000
Country of Origin
United States
Dimensions
Outside Dia.
.750" (3/4)
Fastener Length
3 in
Overall Length
3.000" (3)
Actual Dia. (Min.-Max)
0.768" to 0.787"