  • Mfr # QO2125BNS
  • Zoro # G0842241
CAD Available
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
CAD Drawing
Number of Spaces
2
Amps
125A
Voltage
240V
Phase
1
Height
409 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QO2125BNS
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
409 mm
Width
149 mm
Depth
3.4 in
Details
Item
Circuit Breaker Enclosure
Number of Spaces
2
Amps
125A
Voltage
240V
Phase
1
Series
QO
Included Enclosure Cover
Surface Cover
Enclosure Material
Steel
Enclosure NEMA Rating
NEMA 1
Bus Material
Copper
Wiring Configuration
3-wire
Product Certifications
UL Listed
Number Of Circuits
Device Composition
grounding bar (ordered separately)
CAD Available
Yes
Description
Enclosure Qo Circuit Breaker 240V 125A