  • Mfr # HCT2DH44
  • Zoro # G3156609
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Mounting Style
surface
Depth
2.52 in
Width
12.016 in
Standards
CE || cULus
Height
44.2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HCT2DH44
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth
2.52 in
Width
12.016 in
Height
44.2 in
Details
Item
Drip Hood Assembly
Mounting Style
surface
Standards
CE || cULus
Features
Mercury Free
Application
panelboard HCR-U 44 in 86 in 9.5 in