  • Mfr # QO124M100PRB
  • Zoro # G3305669
CAD Available
Key Features
CAD Drawing
Main Circuit Breaker or Main Lug
PoN Convertible Main Breaker
Short Circuit Current Rating
22kA
Height
560 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QO124M100PRB
Height
560 mm
Width
375 mm
PoN Convertible Main Breaker
Amps
100A
Short Circuit Current Rating
22kA
Included Enclosure Cover
Surface Cover
Enclosure NEMA Rating
NEMA 3R
Max. No. of Tandem Breakers
10
Number Of Circuits
34
Primary/Ambient Air Temp.
-5°C || 40°C