  • Mfr # HOML2225
  • Zoro # G0860478
Key Features
For Use With
Homelineā„¢ load center main lug interiors
Amps
225A
Number of Poles
2
Max. Wire Size
300 kcmil
Min. Wire Size
1 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HOML2225
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Max. Wire Size
300 kcmil
Min. Wire Size
1 AWG
Depth
3.13 in
Height
5.39 in
Width
3.98 in
Details
Item
Lug
For Use With
Amps
225A