  • Mfr # LAL362501021
  • Zoro # G022586657
Frame Size
250A/LA
AC Voltage Rating
600V AC
Number of Poles
3
Depth
5.84 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LAL362501021
Frame Size
250A/LA
Depth
5.84 in
Width
6 in
Height
11 in
AC Voltage Rating
600V AC
Number of Poles
3
Max. AIR Rating
22kA at 600V AC
Terminal Connection
Line/Load Lug
Amps
250A
Circuit Breaker Type
Low Voltage
DC Voltage Rating
250V DC