  • Mfr # HCW86TSD
  • Zoro # G0570678
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Amps
400A–1200A
Standards
cULus || CE
Mounting Style
surface
Depth
9.5 in
Width
42.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HCW86TSD
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth
9.5 in
Width
42.25 in
Height
86 in
Details
Item
I-Line Panelboard
Amps
400A–1200A
Standards
cULus || CE
Mounting Style
surface
Features
Mercury Free
Application
panelboard HCP 42 in 86 in