Stanley Engineered Fastening Blind Rivet, Dome Head, 50 PK SD6437UGX058
Blind Rivet, Dome Head, 50 PK (Discontinued)
  • Mfr # SD6437UGX058
  • Zoro # G0329025
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SD6437UGX058
Country of Origin
United States
Dimensions
Head Height
0.085 in
Hole Size
0.191 to 0.201 in
Drill Size
#11
Head Dia.
0.385 in
Rivet Dia.
Rivet Length
0.582 in
Details
Item
Blind Rivet
Head Type
Dome
Mandrel Material
Steel
Grip Range
0.062 to 0.437 in