  • Mfr # 31W-2X1.5-7-316
  • Zoro # G5493273
Tube Size
2" x 1-1/2"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
31W-2X1.5-7-316
Tube Size
2" x 1-1/2"
Details
Surface Finish
32 RA I.D. /32 RA O.D.
Standards
3A
Description
31W - CONCENTRIC BUTT WELD REDUCER - 32RA ID, 32RA OD - 2" X 1-1/2", Commonly referred to as butt weld fittings, these stainless steel sanitary fittings are welded to connect to tubing or other fittings for a permanent and flush connection., Material Test Reports Supplied, 3-A Certified, CRN Certified