  • Mfr # 32W-4X3-7-316
  • Zoro # G5220879
/ea
Free Shipping & Returns
Body Material
316 Stainless Steel
Standards
3A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
32W-4X3-7-316
Tube Size
4" x 3"
Body Material
316 Stainless Steel
Standards
3A
Description
32W - ECCENTRIC BUTT WELD REDUCER - 32RA ID, 32RA OD - 4" X 3", Commonly referred to as butt weld fittings, these stainless steel sanitary fittings are welded to connect to tubing or other fittings for a permanent and flush connection., Material Test Reports Supplied, 3-A Certified, CRN Certified