  • Mfr # HSHELL24BK
  • Zoro # G616281678
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Depth
18 in
Height
5 in
Finish
Black
Application
RangeHood
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HSHELL24BK
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
24 in
Depth
18 in
Height
5 in
Details
Color
Item
RangeHood
Finish
Application
Description
Summit's shell hoods are designed and manufactured in the USA to help complete your kitchen space on a budget. Model HSHELL24BK is a 20in wide shell hood in a jet black finish. It does not include any fans or electrical components. Additional units are available in white and a stainless steel look, as well as other common sizes including 20in, 30in, and 36in. Browse the full line to explore your options.
  • Shell hoods do not include light or fan
  • Designed to match 24 inch ranges and cooktops; also available in 20, 30, and 36 inch widths