  • Mfr # BBS12NBK
  • Zoro # G3784518
Length
12"
Width
1-1/2"
Color
Black
Overall Length
12 in
For Use With
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BBS12NBK
Length
12"
Width
1-1/2"
Overall Length
12 in
Stretched Bungee Length
24 in
Hook Length
2 1/4 in
Bungee Length
12 in
Stretch Length - Maximum
24 in
Color
Black
End Type
J-Hook
End Material
Nylon
Hardware Material
Nylon
Bungee End Type
J-Hook
Description
Bungee Strap, Bungee Material Polyurethane, End Type J-Hook, Hook Length 2 1/4 in, End Material Nylon, Stretch Length - Maximum 24 in, Overall Length 12 in, Overall Width 1 1/2 in, Thickness 1/4 in, Color Black, Product Type Bungee Strap