  • Mfr # BBS12SBL
  • Zoro # G3784420
Length
12"
Width
1-1/2"
Color
Blue
Overall Length
12 in
For Use With
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BBS12SBL
Length
12"
Width
1-1/2"
Overall Length
12 in
Hook Length
3 in
Stretched Bungee Length
24 in
Bungee Length
12 in
Stretch Length - Maximum
24 in
Color
Blue
For Use With
Hardware Material
Stainless Steel
End Type
S-Hook
Bungee End Material
Stainless Steel
Bungee End Type
S-Hook
End Material
Description
Bungee Strap, Bungee Material Polyurethane, End Type S-Hook, Hook Length 3 in, End Material Stainless Steel, Stretch Length - Maximum 24 in, Overall Length 12 in, Overall Width 1 1/2 in, Thickness 1/4 in, Color Blue, Product Type Bungee Strap