Todaytec Thermal Transfer Ribbon, 4.5 in W, 1,181 ft. L, Black D114360121W
Thermal Transfer Ribbon, 4.5 in W, 1,181 ft. L, Black (Discontinued)
  • Mfr # D114360121W
  • Zoro # G806284182
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D114360121W
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
4.5 in
Length
1,181 ft.
Diameter
1 inch
Details
Color
Black
Printer Series Compatibility
Datamax-O'Neil, SATO
Item
Thermal Transfer Ribbon
Ink Color
Black
Material
Premium Resin Enhanced Wax
Application
For Use With
FLATHEAD THERMAL TRANSFER PRINTER
Formulation
Premium Resin Enhanced Wax
Description
  • •Width (mm) = 114 mm