  • Mfr # P022-010-13A
  • Zoro # G416099831
/ea
Key Features
Standards
UL listed
Jacket Color
Black
Cord Length
10 ft
Receptacle Configuration
NEMA 5-15R
Voltage
125 V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
P022-010-13A
Country of Origin
China
Dimensions
Cord Length
10 ft
Details
Item
Power Cord
Standards
UL listed
Jacket Color
Black
Receptacle Configuration
NEMA 5-15R
Voltage
125 V AC
Plug Configuration
NEMA 5-15P
Max. Amps
13 A
Description
Power Cord, Wire Size 16 AWG, Number of Conductors 3, Jacket Material PVC, Jacket Color Black, Cord Length 10 ft, Voltage 120V AC, Cord Shape Round, Trade Designation SJT