  • Mfr # SBPP203-17MM
  • Zoro # G713326388
/ea
Key Features
Bearing Insert Type
Ball
Shaft Locking Type
Set Screws
Bearing Insert Material
Steel
Overall Height
43.8 mm
Includes
(2) Set Screws
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SBPP203-17MM
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
43.8 mm
Overall Width
22 mm
Overall Length
86 mm
Base Height
3.2 mm
Mount Hole Size
9.5 mm
Base Width
25 mm
Mounting Bolt Size
M8
Mount Hole Center-to-Center Length
68 mm
Bore Diameter
17 mm
Center Height
22.225 mm