Usa Industrials FDA Viton O-Ring - 75A - 2mm Wide 8.3mm ID ZMTOVB2X8.3
FDA Viton O-Ring - 75A - 2mm Wide 8.3mm ID (Discontinued)
  • Mfr # ZMTOVB2X8.3
  • Zoro # G8329659
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ZMTOVB2X8.3
Country of Origin
China
Dimensions
Actual Width
2 mm
Nominal Width
2 mm
Details
Item
FDA O-Ring
System of Measurement
Metric
Material
Viton
Cross Section Shape
Round
O-Ring Material
Viton
Durometer
75A
Type
FDA O-Ring
Description
FDA Viton O-Ring - 75A - 2mm Wid,PK5300, Package Quantity 5300