  • Mfr # BULK-RS-BHS40-650
  • Zoro # G7788284
Thickness
1/8"
Width
18"
Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-BHS40-650
Width
18"
Length
36"
Shape
Sheet
Durometer
40A
Tensile Strength
1,500 psi
Thickness Tolerance
(-0.017" - +0.017")
Description
High Strength Buna-N Rubber Sheet No Adhesive - 40A - 1/8" Thick x 18" Wide x 36" Long