  • Mfr # GXT5LI-1000LVRT2UXL
  • Zoro # G714879135
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Outlets
6
Mounting
Rack/Tower
UPS Type
Double Conversion Online UPS
Backup Time (Half/Full Load)
28 Minute/13 Minute
Power Rating
1000VA
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GXT5LI-1000LVRT2UXL
Country of Origin
China
Details
Number of Outlets
6
Mounting
Rack/Tower
UPS Type
Double Conversion Online UPS
Backup Time (Half/Full Load)
28 Minute/13 Minute
Power Rating
1000VA
Wattage
1000 W
Input Voltage
120 V AC