  • Mfr # UNI-2448-2-YEL-230-1
  • Zoro # G1751449
/ea
See details
Key Features
Lift Table Item
Single Scissor Lift & Tilt Tables
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
UNI-2448-2-YEL-230-1
Country of Origin
United States
Dimensions
Lifting Height Min.
8 in
Platform Length
48 in
Overall Height
20 in.
Overall Length
51-1/2 in.
Overall Width
24 in.
Platform Width
24 in.
Platform Depth
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Details
Lift Table Item
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
Lift Table Platform Style
Solid
Load Capacity
2000 lbs
Item
Lift Table 24x48 230V 1PH 2K Yellow
HP
2 hp
Voltage
230V