  • Mfr # UNI-3648-2-YEL-230-3
  • Zoro # G1751668
/ea
See details
Key Features
Load Capacity
2,000 lb.
Platform Length
48 in.
Overall Width
36 in.
Overall Height
20 in.
Phase
Three Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
UNI-3648-2-YEL-230-3
Country of Origin
United States
Dimensions
Platform Length
48 in.
Overall Width
36 in.
Overall Height
20 in.
Overall Length
51-1/2 in.
Platform Width
36 in.
Platform Depth
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Details
Load Capacity
2,000 lb.
Item
Lift Table 36x48 230V 3PH 2K Yellow
Phase
Three Phase
Includes
Voltage
230V