  • Mfr # UNI-5448-2-YEL-208-3
  • Zoro # G1752298
/ea
Key Features
Lift Table Item
Single Scissor Lift & Tilt Tables
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
UNI-5448-2-YEL-208-3
Country of Origin
United States
Dimensions
Lifting Height Min.
8 in
Platform Length
48"
Overall Width
54"
Overall Height
20 in.
Overall Length
51-1/2 in.
Platform Width
54 in.
Platform Depth
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Details
Lift Table Item
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
Lift Table Platform Style
Solid
Load Capacity
2000 lb.
Item
Work Platform
Frame Material
Steel
HP
2 hp
Voltage
208V