  • Mfr # ULTT-4848-2-YEL230-1
  • Zoro # G7449447
/ea
See details
Key Features
Load Capacity
2000 lb.
Platform Length
48 in.
Phase
Single Phase
Platform Width
48 in.
Overall Length
54 in.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ULTT-4848-2-YEL230-1
Country of Origin
United States
Dimensions
Platform Length
48 in.
Platform Width
48 in.
Overall Length
54 in.
Overall Width
48 in.
Overall Height
22 in.
Width
48
Platform Depth
48 in.
Max. Work Height
24 in.
Details
Load Capacity
2000 lb.
Item
Ergo Lift/Tilt Table,2K,230V/Ph 1,48x48
Phase
Single Phase
Includes
Voltage
230V