  • Mfr # ULTT-3648-2-YEL230-3
  • Zoro # G7454931
/ea
See details
Key Features
Load Capacity
2000 lb.
Platform Length
48 in.
Overall Width
36 in.
HP
2 hp
Frame Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ULTT-3648-2-YEL230-3
Country of Origin
United States
Dimensions
Platform Length
48 in.
Overall Width
36 in.
Platform Width
36 in.
Overall Length
54 in.
Overall Height
22 in.
Platform Depth
48 in.
Width
36
Max. Work Height
24 in.
Details
Load Capacity
2000 lb.
Item
Ergo Lift/Tilt Table,2K,230V/Ph 3,36x48
HP
2 hp
Frame Material
Steel
Voltage
230V