  • Mfr # AHLT-3060-3-43
  • Zoro # G5217479
/ea
See details
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AHLT-3060-3-43
Lifting Height Max.
43 in
Lifting Height Min.
7 in
Platform Length
60.375 in
Overall Length
60-3/8 in.
Overall Height
7 in.
Overall Width
Platform Width
Width
30.375
Max. Work Height
43 in.
Load Capacity
3000 lbs
Item
Air Hyd. Scissor Lift Table 30x60
Color
Blue
Material
Steel
Power Source
80 CFM & 80 PSI