Steel Fork Mounted Hook Base, 44 in.
  • Mfr # HOOK-BASE-44
  • Zoro # G5218845
/ea
See details
Key Features
Overall Height
6
Material
Steel
Color
Blue
Load Capacity
4000 lb
Width
30.6875"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HOOK-BASE-44
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
6
Width
30.6875"
Platform Length
52"
Details
Material
Steel
Color
Blue
Load Capacity
4000 lb
Item
Fork Truck Tow Base Attachement, 48"