  • Zoro # G112432253
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Screen Size
24 in
Max. Resolution
1920 x 1080
Width
22.5"
Speakers
Yes
Height
13.7"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TD2423D
Zoro #
G112432253
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Screen Size
24 in
Width
22.5"
Height
13.7"
Depth
2.4"
Depth with Stand
3.98"
Width with Stand
22.48"
Height with Stand
13.70"
Viewable Screen Size
24"
Screen Size Class
24"
Details
Max. Resolution
1920 x 1080
Speakers
Yes
Screen Refresh Rate
75 Hz
Screen Mode
Full HD
Item
LCD Touchscreen Monitor
Backlight Technology
LED
Number of DisplayPorts
1
Includes
Power Cable, HDMI cable, USB Type B Uplink Cable, Quick Start Guide
Vertical Frequency
50 Hz to 75 Hz
Green Environmental Attribute
Energy Star; Environmentally Friendly
Screen Surface
Anti-scratch
Number of USB Ports
3
Color Supported
16.7 Million Colors
Response Time Details
7 ms GTG
Native Contrast Ratio
Operating Power Consumption
21.50 W
Number of Simultaneous Touchpoints
10
Standards
cTUVus
VESA Mount Compatible
HDMI
Color
Black
VGA
Stand Adjustments
Tilt
Vertical Viewing Angle
178°
USB
Aspect Ratio
16:9
Brightness
250 Nit
Standby Power Consumption
500 mW
Number of HDMI Inputs
1
Features
Built-In Devices
USB Hub
Mounting
Wall
Horizontal Viewing Angle
178°
Horizontal Frequency
24 kHz to 82 kHz
Panel Technology
MVA technology
DisplayPort
VESA Mount Standard
100 x 100
Touchscreen Type
Infrared
Platform Supported
Mac
Curved Screen
No
Multi-touch Screen
Certifications & Standards
cTUVus
Response Time
7 ms
Energy Star
Environmentally Friendly
Mount Type
Wall Mountable
Package Contents
TD2423d - 24" Display, MVA Panel, 1920 x 1080 Resolution, Power Cable, HDMI cable, USB Type B Uplink Cable, Quick Start Guide