  • Zoro # G210052445
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Exit Device Type
Concealed Vertical Rod
For Door Thickness
1-3/4" - 2-1/4"
Door Width
10.5"
Door Handing
Field Reversible
Finish
Satin Chrome
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LD9947EO 3 26D LBR
Zoro #
G210052445
UPC #
Country of Origin
Mexico
Dimensions
For Door Thickness
1-3/4" - 2-1/4"
Door Width
10.5"
Depth
17"
Overall Length
5"
Details
Exit Device Type
Concealed Vertical Rod
Door Handing
Field Reversible
Finish
Satin Chrome
Grade
Grade 1
Color
Includes
Concealed Vertical Rod Exit Devices
Application
Description
Grade 1 Concealed Vertical Rod Exit Bar, Wide Stile Pushpad, 36 in. Device, 80 in. to 100 in. Door Height, Exit Only, Less Bottom Rod, Less Dogging, Satin Chrome Finish, Field Reversible