  • Mfr # QEL33ANL-OP 4 315
  • Zoro # G516469657
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Door Handing
Non-Handed
Grade
Grade 1
For Door Thickness
1-3/4 in
Fire Rated
No
Type
Rim
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QEL33ANL-OP 4 315
Country of Origin
United States
Dimensions
For Door Thickness
1-3/4 in
Door Width
34 to 48
Fits Stile Width
Narrow
Length (In.)
48 in
Depth
3.81 in
Details
Door Handing
Non-Handed
Grade
Grade 1
Fire Rated
No
Type
Rim
Exit Device Type
Fire Rating - Door Hardware
Item
Rim Exit Devices
Finish
Black Anodized
Material
Aluminum
Series
33A