  • Mfr # WHK-LED25F-40-WT
  • Zoro # G8858395
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WHK-LED25F-40-WT
Country of Origin
China
Description
Power: 25 W Lumens: Up to 1525 CBCP: Up to 5868 CRI: 85 Dimming: 100% – 10% Rated Life: 50000 hours Compare To: 39 W HID 360 horizontal and 90 vertical hot aiming Dimming with electronic low voltage dimmer 50000 hour rated life Energy Star® Rated