Wac Us Trims For 2 Light Tesla Led Multiple Spot - Flood 4000K MT-5LD225T-F40-WT
Trims For 2 Light Tesla Led Multiple Spot - Flood 4000K (Discontinued)
  • Mfr # MT-5LD225T-F40-WT
  • Zoro # G8835943
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MT-5LD225T-F40-WT
Description
Tesla LED Multiple Spots High brightness adjustable luminaires Power: 22.5W / light Lumens: Up to 1515 lm / light Compare To: 75W MR16 CRI: 85 Dimming: 100% – 15% ELV dimming for 120V only 0 - 10V dimming for 120V and 277V Rated Life: 50000 hours Input Voltage: 120V - 277V Energy Star rated ETL & cETL listed Accepts one lens