Grooving blades / Grooving modules G2042.32N-5T60SX
  • Mfr # G2042.32N-5T60SX
  • Zoro # G000032138
Key Features
Bore Dia.
4.3mm
Indexable insert width
5mm
Shank height
32mm
Max. Cutting Depth
60mm
Center height
24.4mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
G2042.32N-5T60SX
Country of Origin
Germany
Dimensions
Bore Dia.
4.3mm
Indexable insert width
5mm
Shank height
32mm
Max. Cutting Depth
60mm
Center height
24.4mm
Overall length
151mm
Body width
4.3mm
Overall Length
151mm