  • Mfr # DC160-03-03.650A0-WJ30ET
  • Zoro # G500024527
Overall Length
62mm
Flute Length
20mm
Finish - Machining
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Drilling Depth
14mm
Shank Dia.
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-03-03.650A0-WJ30ET
Overall Length
62mm
Flute Length
20mm
Drilling Depth
14mm
Shank Dia.
6 mm
Cutting edge diameter (m7)
3.65mm
Shank Length
36mm
Details
Finish - Machining
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Series
X·treme Evo
Description
High Performance Drills, 0.1437 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P