  • Mfr # DC150-05-04.900A0-WJ30TA
  • Zoro # G500021526
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
82 mm
Flute Length
44mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Drilling Depth
35mm
Shank Dia.
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-05-04.900A0-WJ30TA
Overall Length
82 mm
Flute Length
44mm
Drilling Depth
35mm
Shank Dia.
6 mm
Cutting edge diameter (m7)
4.9mm
Shank Length
36mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Description
High Performance Drills, 0.1929 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P