  • Mfr # DC160-03-10.200A0-WJ30ET
  • Zoro # G700022088
Overall Length
102mm
Flute Length
55mm
Shank Dia.
12mm
Drilling Depth
40mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC160-03-10.200A0-WJ30ET
Overall Length
102mm
Flute Length
55mm
Shank Dia.
12mm
Drilling Depth
40mm
Cutting edge diameter (m7)
10.2mm
Shank Length
45 mm
Description
High Performance Drills, 0.4016 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P