  • Mfr # DC160-03-12.700A0-WJ30ET
  • Zoro # G400022265
Overall Length
107mm
Flute Length
60 mm
Drilling Depth
43mm
Shank Dia.
14mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC160-03-12.700A0-WJ30ET
Overall Length
107mm
Flute Length
60 mm
Drilling Depth
43mm
Shank Dia.
14mm
Cutting edge diameter (m7)
12.7mm
Shank Length
45 mm
Description
High Performance Drills, 0.5 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P