  • Mfr # DA110-08-01.700U0-WZ90AJ
  • Zoro # G300022464
/ea
Key Features
Overall length
43mm
Cutting edge diameter (h8)
1.7mm
Cutting edge length
17mm
Shank Dia.
1.7mm
Finish
TiN tip coating
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DA110-08-01.700U0-WZ90AJ
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Overall length
43mm
Cutting edge diameter (h8)
1.7mm
Cutting edge length
17mm
Shank Dia.
1.7mm
Flute length
20mm
Details
Finish
TiN tip coating
Series
Perform
Application
Available as a set
Description
Jobber Drills, 0.0669 inch diameter, 8 xDc, HSS, no coolant exit, for ISO material groups