Metric combination drill and chamfer tool, D4580-45-12.00A20-VC09
  • Mfr # D4580-45-12.00A20-VC09
  • Zoro # G600033672
Maximum cutting diameter
12mm
Flange diameter
28mm
Minimum cutting diameter
10.1mm
Shank diameter
20mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4580-45-12.00A20-VC09
Maximum cutting diameter
12mm
Flange diameter
28mm
Minimum cutting diameter
10.1mm
Shank diameter
20mm
Functional length
25mm
Clamping length
46.5mm
Connection diameter
12mm