  • Mfr # AK610.Z16.E10.005
  • Zoro # G8807994
Overall Length
65.00mm
Shank Dia.
16.00mm
Material - Machining
High Speed Steel
Neck Length
5.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AK610.Z16.E10.005
Overall Length
65.00mm
Shank Dia.
16.00mm
Neck Length
5.00mm
Connection Size
E10
Material - Machining
High Speed Steel
ANSI Code
AK610.Z16.E10.005
ISO Number
AK610.Z16.E10.005
Description
Exchangeable Mill Head Holder, Connection Size E10, Shank Dia. 16.00mm, Overall Length 65.00mm, Neck Length 5.00mm