  • Mfr # AK610.Z20.E20.110
  • Zoro # G2941288
Neck Length
110.00mm
Shank Dia.
20.00mm
Overall Length
180.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AK610.Z20.E20.110
Neck Length
110.00mm
Shank Dia.
20.00mm
Overall Length
180.00mm
Connection Size
E20
Mating Dia.
19.2 mm
Details
Item
Holder for Exchangeable Mill Head
Coolant Fed
Coolant Through
Standards
DIN 6535 HA
ISO Number
AK610.Z20.E20.110
ANSI Code
AK610.Z20.E20.110
Description
Holder for Exchangeable Mill Head, Connection Size E20, Shank Dia. 20.00mm, Overall Length 180.00mm, Neck Length 110.00mm