  • Mfr # A1154TFT-8.1
  • Zoro # G4854320
Drill Bit Size
8.1 mm
Overall Length
79 mm
Flute Length
1 457/1000 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1154TFT-8.1
Drill Bit Size
8.1 mm
Overall Length
79 mm
Flute Length
1 457/1000 in
Sizes Included
0.3190"
Shank Dia.
8.1 mm
Drill Point Length
2.43 mm
Shank Length
42 mm
Decimal Equivalent
0.3189
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 8.1 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.3189