  • Mfr # D4140-05-14.00F16-B
  • Zoro # G2957589
Shank Length
1.8900"
Depth x Dia. Ratio
5xD
ISO Number
D4140-05-14.00F16-B
ANSI Code
D4140-05-14.00F16-B
Flute Length
3.3071
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4140-05-14.00F16-B
Shank Length
1.8900"
Depth x Dia. Ratio
5xD
Flute Length
Overall Length
5.9840"
Max. Drilling Depth
2.8740"
Min. Drill Dia.
0.5510"
Shank Dia.
16.00mm