  • Mfr # D4140-07-13.00A16-A
  • Zoro # G2909587
Max. Drilling Depth
3.6610"
Shank Dia.
16.00mm
Depth x Dia. Ratio
7xD
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4140-07-13.00A16-A
Max. Drilling Depth
3.6610"
Shank Dia.
16.00mm
Depth x Dia. Ratio
7xD
Flute Length
Shank Length
1.8900"
Min. Drill Dia.
0.5120"
Overall Length
6.7720"